Instytut Filozofii

Kontaktul. Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3666
e-mail: filozofia@umk.pl

Oferta dla szkół średnich

FILOZOFIA DLA SZKÓŁ ŚREDNICH


Zapraszamy na wykłady dla uczniów szkół średnich przygotowujących się do udziału w zawodach XXXVI Olimpiady Filozoficznej.

Wszystkie spotkania odbywają się w siedzibie Towarzystwa Naukowego w Toruniu, ul. Wysoka 16.

12.10.2023, godz. 16.00 (czwartek) – mgr Patryk Popławski – Czy wiedza może być fałszywa i nie być przekonaniem? Rozważ relację między wiedzą a przekonaniem i prawdą.

12.10.2023, godz. 16.45 (czwartek) – prof. Tomasz KupśCzy współczesna myśl filozoficzna zajmuje się obecnością mitu, kwestią mitu i pojęciem mitu?

16.10.2023, godz. 16.30 (poniedziałek) – dr hab. Piotr Domeracki, prof. UMK – Czy religia określa formę i charakter społeczeństwa?

16.10.2023, godz. 17.15 (poniedziałek) – dr hab. Rafał Michalski, prof. UMK – Czy buddyjskie pojęcie pustki w jakikolwiek sposób wiąże się z nicością?


Wszystkich uczniów i nauczycieli zainteresowanych problemami filozoficznymi zapraszamy do udziału w wykładach, warsztatach i dyskusjach zorganizowanych przez pracowników Instytutu Filozofii UMK. Naszym celem jest popularyzowanie kultury filozoficznej oraz zachęcanie do samodzielnej refleksji filozoficznej poprzez podejmowanie w sposób przystępny, zrozumiały i ciekawy ważnych problemów filozoficznych, interesujących każdego człowieka.

Na Państwa życzenie przygotowujemy warsztaty i wykłady z filozofii będące uzupełnieniem kursów z historii i języka polskiego. Spotkania takie odbywają się w siedzibie Towarzystwa Naukowego w Toruniu, ul. Wysoka 16, w sąsiedztwie wielu szkół średnich.

 

 

 

Zachęcamy także do udziału w „CZWARTKACH Z FILOZOFIĄ” odbywających się w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. Prezentowane w ich ramach wykłady są przygotowywane przez specjalistów w danej dziedzinie, a ich treść i sposób jej prezentacji dostosowany do wymagań każdego odbiorcy.  Informacje o kolejnych spotkaniach znajdą Państwo na: www.facebook.com/filozofia.umk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i sugestie. Możemy również przeprowadzić zajęcia w szkołach.

Kontakt:

dr hab. Kinga Kaśkiewicz, prof. UMK

e-mail: kinga72@umk.pl

Tel. kom.: 660 795 631