Instytut Filozofii

Kontaktul. Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3666
e-mail: filozofia@umk.pl

Oferta dla szkół średnich

FILOZOFIA DLA SZKÓŁ ŚREDNICH
Wszystkich uczniów i nauczycieli zainteresowanych problemami filozoficznymi zapraszamy do udziału w wykładach, warsztatach i dyskusjach zorganizowanych przez pracowników Instytutu Filozofii UMK. Naszym celem jest popularyzowanie kultury filozoficznej oraz zachęcanie do samodzielnej refleksji filozoficznej poprzez podejmowanie w sposób przystępny, zrozumiały i ciekawy ważnych problemów filozoficznych, interesujących każdego człowieka.

Na Państwa życzenie przygotowujemy warsztaty i wykłady z filozofii będące uzupełnieniem kursów z historii i języka polskiego. Spotkania takie odbywają się w Instytucie Filozofii UMK (czytelnia biblioteki wydziałowej).

Zachęcamy także do udziału w „CZWARTKACH Z FILOZOFIĄ” odbywających się w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. Prezentowane w ich ramach wykłady są przygotowywane przez specjalistów w danej dziedzinie, a ich treść i sposób jej prezentacji dostosowany do wymagań każdego odbiorcy.  Informacje o kolejnych spotkaniach znajdą Państwo na: www.facebook.com/filozofia.umk

Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i sugestie. Możemy również przeprowadzić zajęcia w szkołach.

Kontakt:

dr hab. Kinga Kaśkiewicz, prof. UMK

e-mail: kinga72@umk.pl

Tel. kom.: 660 795 631