Instytut Filozofii

Kontaktul. Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3666
e-mail: filozofia@umk.pl

Otwarcie konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Twardowskiego za najlepszą książkę filozoficzną roku 2023

Zdjęcie ilustracyjne

Organizator konkursu, Fundacja Academicon, ogłasza II edycję konkursu o nagrodę za najlepszą książkę filozoficzną roku

Nagroda dla zwycięzcy wynosi 40 000 zł. Od dzisiaj można zgłaszać książki do konkursu, który zostanie rozstrzygnięty w listopadzie w Światowy Dzień Filozofii 2024, podczas uroczystej gali.

 

Fundacja zaprasza wydawnictwa i instytucje naukowe do nadsyłania zgłoszeń do konkursu na najlepszą książkę filozoficzną roku 2023. Patronem nagrody jest Kazimierz Twardowski, wybitny filozof, twórca Szkoły Lwowsko-Warszawskiej, dydaktyk i popularyzator nauki.

 

Do konkursu może zostać zgłoszona monografia naukowa z zakresu filozofii, która została opublikowana w języku polskim w roku poprzedzającym rok zgłoszenia do Nagrody i jest to jej pierwsze wydanie. Szczegółowe zasady przeprowadzenia konkursu oraz regulamin znajdziecie na stronie nagrody: nagroda-twardowskiego.pl/

 

Konkurs oprócz wyłonienia zwycięskiej publikacji ma też cele pośrednie: popularyzację filozofii i czytelnictwa literatury filozoficznej oraz integrację środowiska filozoficznego w Polsce. Ma zwrócić uwagę szerszego odbiorcy na wartościowe pozycje z zakresu filozofii i je promować, a autorom wybitnych publikacji dać szansę, by zostali zauważeni i nagrodzeni.

 

Zgłoszenia można składać do 30 kwietnia 2024. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Patronaty:

pozostałe wiadomości