Instytut Filozofii

Kontaktul. Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3666
e-mail: filozofia@umk.pl

Pogawędnik filozoficzny - nowy odcinek

obrazek:

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej części podkastu Katedry Historii Filozofii, Filozofii Systematycznej i Etyki pt. „Pogawędnik filozoficzny”. Tym razem w odcinku "Filozofia i zaraza" rozmawiamy o tym, jaką perspektywę na bieżące wydarzenia daje filozofia w czasach epidemii. Można nas posłuchać tutaj: https://www.buzzsprout.com/872089 oraz na Spotify, Apple Podcasts, Stitcher, Overcast, Google Podcasts i innych serwisach podkastowych.

 

Tytuł najnowszego odcinka "Pogawędnika filozoficznego" - "Filozofia i zaraza" - nawiązuje do powieści Daniela Defoe "Dziennik roku zarazy" z 1722 roku, do której sięgał również Albert Camus, gdy pisał swą słynną "Dżumę". Podczas zarejestrowanej rozmowy zastanawiamy się, jak czas epidemii wygląda oczyma filozofów.
W materiale graficznym niniejszego posta wykorzystaliśmy dwa sztychy: pierwszy z nich został wykonany przez Paula Fürsta w 1721 i przedstawia lekarza z Marsylii w czasie zarazy, drugi to widok Torunia pochodzący z dzieła "Alt und Neues Preusssen" Christiana Daniela Pietescha z 1684 roku.
Zapraszamy do posłuchania; w każdy kolejny poniedziałek będą pojawiać się nowe odcinki "Pogawędnika".

pozostałe wiadomości