Katedra Logiki

ul. Stanisława Moniuszki 16/20
87-100 Toruń
pokaż miejsce
Sekretariat: Collegium Minus, „Harmonijka”
ul. Fosa Staromiejska 1a, p. 313
87-100 Toruń
Kontakt

obrazek nr 1 obrazek nr 2

Konferencje, wykłady, warsztaty i odczyty

Logiki Nieklasyczne

Konferencja organizowana jest przez Katedrę Logiki i Metodologii Nauk Uniwersytetu Łódzkiego i Katedrę Logiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Odbywa się naprzemiennie w Łodzi i Toruniu.

Zakres tematyczny konferencji to: teoria logik nieklasycznych (modalnych, temporalnych, wielowartościowych, parkonsystentnych, epistemicznych, deontycznych, niemonotonicznych i substrukturalnych) oraz ich zastosowania w informatyce, sztucznej inteligencji, kognitywistyce, naukach szczegółowych i w analizie tradycyjnych problemów filozoficznych. Konferencja odbywa się w języku angielskim.

Ostatnia edycja odbyła się w Toruniu we wrześniu 2018 r. Planowana na rok 2020 edycja konferencji, która miała się odbyć w Łodzi (której  głównym organizatorem jest Katedra Logiki i Metodologii Nauk, UŁ) z powodów pandemii została przeniesiona na rok 2021.

Bridges between Logic, Ethics and Social Sciences (BLESS)

W ramach serii odbędzie się konferencja “TL XXII: Bridges between Logic, Ethics and Social Sciences (BLESS) 70 years of Studia Logica”

Warsztaty

1st Workshop On Relating Logic

2st Workshop On Relating Logic

Wykłady

Dr hab. Tomasz Jarmużek, prof. UMK oraz dr Mateusz Klonowski wygłosili
27 listopada o 9.00 czasu polskiego, w ramach seminarium z logiki, na Beijing Normal University, wykład „An Introduction to Relating Logic”.

Sympozja

1 Sympozjum Stanisława Jaśkowskiego
6 Światowy Kongres Parakonystencji/2 Sympozjum Stanisława Jaśkowskiego