Instytut Filozofii

Kontaktul. Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 3666
e-mail: filozofia@umk.pl
obrazek nr 1

Filozoficzna Klubokawiarnia - pierwsze tegoroczne spotkanie 21 października, godz. 18.00, czytelnia Biblioteki Wydziałowej

Wszystkich zainteresowanych studentów (i studentki), doktorantki (i doktorantów) serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek, 21. października o godz. 18.00 na spotkanie organizacyjne Klubokawiarni Filozoficznej.

 

Wreszcie możemy się spotkać i porozmawiać o filozofii nie ex cathedra, ale mniej zobowiązująco: obejrzeć film, podyskutować o ciekawej książce, spotkać się w miłej sercu filozofów oprawie, którą zapewni czytelnia Biblioteki Wydziałowej. Liczymy na ciekawe pomysły na kolejne spotkania w Klubokawiarni.

 

 

 

Przekład "Esejów filozoficznych" Adama Smitha - najnowsza publikacja pracowników Instytutu Filozofii

Ukazał się przygotowany w ramach grantu NCN dr Anny Markwart pierwszy polski przekład esejów filozoficznych Smitha poświęconych m. in. psychologii postrzegania zmysłowego oraz teorii sztuk pięknych. Książka jest dostępna w Wydawnictwie Naukowym UMK.

więcej informacji

Najnowsze odcinki "Pogawędnika filozoficznego": o Sørenie Kierkegaardzie, o teatrze, muzyce (i filozofii), a także o słowiańszczyźnie i jej mitach.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszych części podkastu Katedry Historii Filozofii, Filozofii Systematycznej i Etyki:

 

  • rozmowy o  Sørenie Kierkegaardzie (Jacek Prokopski, Marcin T. Zdrenka, Adam Grzeliński),
  • pocztówki dźwiękowej z 10. ZPA "Pępek Świata" w Teatrze Witkacego w Zakopanem (Anna Suda, Krzysztof Wnuk, Adam Grzeliński, Marcin T. Zdrenka),
  • wywiadu o poszukiwaniu siebie w słowiańszczyźnie (Sławomir Uta, Adam Grzeliński).

 

Można nas posłuchać tutaj: https://pogawednik_filozoficzny.buzzsprout.com oraz na Spotify, Apple Podcasts, Stitcher, Overcast, Google Podcasts i innych serwisach podkastowych.

więcej informacji

Archiwum